Brush peny – za co kochamy je najbardziej

Brush peny pojawiły się na naszym rynku kilka lat temu i podbiły go bardzo szybko. Trudno się dziwić – to bardzo przyjemne w obsłudze narzędzia, które szybko wywołują uśmiech zadowolenia na twarzach użytkowników.

Poniżej lista zalet brush penów stworzona na podstawie opinii uczestników naszych warsztatów:

1. Są mega user-friendly
Brush peny to jedne z najbardziej przyjaznych użytkownikom narzędzi. Opanowanie techniki ich używania nie jest tak skomplikowane jak na przykład kaligrafia tradycyjna, czyli przy użyciu stalówki w obsadce. Co nie znaczy, że nie wymaga czasu. Odpadają więc kleksy, smugi i „pajączkowanie”, czyli zmora osób rozpoczynających swoją przygodę z pięknym pisaniem.
Dość łatwo natomiast uzyskać konsekwentne pogrubienia linii nawiązujące do tradycyjnej kaligrafii stalówką fleksującą, w bardzo różnych rozmiarach (mam tutaj na myśli rozmiar liter).

2. Łatwość obsługi
Kolejną zaletą pisaków z pędzelkową końcówką jest to, że po skończeniu pracy zamykamy je zatyczką i nie musimy się bawić w uważną ich pielęgnację – tak jak w przypadku stalówek, które – przechowywane w niewłaściwy sposób, niestety – rdzewieją.

Dlatego też brush peny to narzędzia piśmiennicze, które kochają podróże. Zmieszczą się w każdej walizce i będą gotowe do pracy w ułamku sekundy. Na lotnisku, w pociągu lub kiedy niespodziewanie w schronisku dorwie Cię deszcz.

3. Różnorodność końcówek
Jedną z absolutnie ukochanych cech brush penów jest to, że na rynku dostępne są modele z bardzo różnymi końcówkami – od bardzo sztywnych po niezwykle elastyczne, od ekstremalnie cienkich, po grube. Każdy z nich daje inne możliwości i może wyzwolić niezwykły potencjał. To chyba najbardziej inspirująca cecha brush penów, determinuje bowiem właściwości linii, przez co wpływa na kształt liter.

4. Różnorodność pigmentów
Tej cechy nie trzeba wyjaśniać. Firmy produkujące pisaki prześcigają się w wymyślaniu kolejnych odcieni kolorów. Zarówno w wersjach matowych, jak i metalicznych.

5. Możliwość nasycenia kolorów
Jedną z Waszych ulubionych cech brush penów jest to, ze przy jednokrotnym użyciu kolor pozostający na papierze jest dość jasny. Nałożenie kolejnej warstwy powoduje jego nasycenie. W ten sposób zyskujemy możliwość cieniowania naszych liter i sprawiania, że zyskują trójwymiar, co przy dodatkowym zastosowaniu cieniowania szarością sprawia, że nasza kaligrafia jest już trochę 3D.

6. Łatwość opanowania
Nie można powiedzieć, że nauka pięknego pisania brush penami jest banalnie prosta. Tak jak w przypadku innych narzędzi – osiągnięcie mistrzostwa to miesiące (jeśli nie lata) praktyki. Niemniej jednak – szczególnie ze względu na łatwość obsługi tych narzędzi piśmienniczych wydaje się o wiele łatwiejsze.

7. Mnogość zastosowań
Zawrotna ilość końcówek brush penów sprawia, że możemy nimi pisać zarówno maleńkie, jak i dość spore litery. Jeżeli pomnożymy te możliwości przez ilość pigmentów w wariantach klasycznym (matowym) i metalicznym oraz możliwości nasycania barwą otrzymujemy nieskończoną liczbę wariantów liter, którymi możemy pisać. Dlatego też brush peny sprawdzą się i w przypadku adresowania listów, wykonywania plakatów, pisania po ścianach, bombkach, szyldach, stołach, krzesłach i witrynach sklepowych. Czego chcieć więcej?

Chcesz zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia z brush penami w roli głównej? Zobacz film z warsztatów, które prowadziliśmy w sklepie Twoje Pióro:


0 0 votes
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments