KALIGRAFICZNY FREESTYLE. O co chodzi?

Od dawna każda publikacja harmonogramu naszych zajęć kaligrafii wiązała się dziesiątkami maili i wiadomości pełnych smutnych buziek. Pisaliście, że terminy zajęć pokrywają się z Waszymi grafikami. Teraz mamy dla Was – i, oczywiście, dla nas – ratunek.

Od września 2020 wprowadziliśmy nowy typ zajęć, który nazwaliśmy KALIGRAFICZNYM FREESTYLEM.

O co w nim chodzi?

Każdy uczestnik zajęć sam decyduje jakim krojem będzie się zajmował, daje nam znać kilka dni wcześniej, a my ogarniamy materiały i narzędzia dla niego. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem, który znajdziesz w zakładce: “Nauka kaligrafii”.

Tak więc, każdy może zajmować się innym krojem. Z naszych wieloletnich obserwacji wynika, że nauka kaligrafii to proces bardzo indywidualny i nawet podczas zajęć grupowych każda osoba pracuje swoim rytmem, którego nie można naruszyć ani przyspieszyć. Stad nasz pomysł na zajęcia indywidualne, ale jednocześnie grupowe.

Mają one dodatkowe – poza oczywistymi – zalety:
– można zobaczyć na żywo jak wygląda nauka innych krojów pisma,
– mimo indywidualnego toku nauczania, mamy możliwość poznania nie tylko pięknych liter, ale również świetnych ludzi (ponieważ nie jest tajemnicą fakt, że osoby kochające kaligrafię są nietuzinkowe, inteligentne i najogólniej mówiąc wspaniałe pod bardzo wieloma względami).

Trudno o bardziej inspirujące warunki dla naszego kaligraficznego rozwoju.

Dlatego też, jeżeli masz tego pecha, że Twoje wymarzone zajęcia już się odbyły, albo odbędą się w niewygodnym dla Ciebie terminie pisz szybciutko mail i widzimy się na najbliższym Kaligraficznym Freestylu.

Jeżeli wracasz do kaligrafii po przerwie i potrzebujesz przypomnienia, albo po prostu masz jeden ukochany krój i chcesz go szlifować pod okiem specjalisty, czekam na Twój mail.

Możesz wybierać spośród następujących krojów/stylów:

American Handwriting
Uncjała
Półuncjała (Celtic Hand)
Tekstura gotycka
Bastarda
Rotunda
Italika
Copperplate
Foundational Hand
Kursywa biznesowa – Palmer
Contemporary
Modern Calligraphy
Brush Pen

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak każdy z nich wygląda, rzuć okiem na galerię poniżej.

I jeszcze dobra wiadomość (premia za czytanie do końca):
Dla osób, które zarezerwują pakiet 3 spotkań w sezonie jesień 2020 – lato 2021 zniżka -30 zł, dla tych, którzy wykupią pakiet 5 zajęć -50 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments